Reklama

Nie będzie podwyżki wynagrodzenia burmistrza Czerska

O 16 procent miało wzrosnąć wynagrodzenie burmistrza Czerska. O taką podwyżkę wnioskowali radni z klubu My Mieszkańcy. Jednak uchwała nie została przyjęta.
Przed głosowaniem pierwszy głos zabrał Łukasz Ossowski, przewodniczący klubu My Mieszkańcy. Mówił o uzasadnieniu uchwały. Pisaliśmy o tym tutaj.
– Nie minął miesiąc od sesji, na której burmistrz nie otrzymał absolutorium i wotum zaufania. Uważamy więc, że nie jest to dobry czas na podejmowanie takiej decyzji – stwierdził przewodniczący rady miejskiej Przemysław Biesek-Talewski
Za podwyżką dla burmistrza głosowało ośmioro radnych z jego klubu My Mieszkańcy. Przeciwko było 12 radnych z Dla Naszej Gminy. Uchwała nie przeszła. 
- Chciałem podziękować mojemu klubowi za tę uchwałę i prosić, żeby do końca kadencji już takiej propozycji nie składać, bo nie ma to sensu – powiedział po głosowaniu burmistrz Daniel Szpręga.
Dodał, że przez część roku zarabia około 12 tys. zł netto. Od września do końca roku jego uposażenie spada do 8 300 zł na rękę. Wynika to z wejścia w trakcie roku na wyższy próg podatkowy. 
 

Reklama