Reklama
Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie Jerzego Kornasia. Uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem (FOTO, WIDEO)
Dzisiaj (27.06) we wszystkich szkołach oficjalnie zakończył się rok szkolny 2025/2026, rozpoczynając dla uczniów długo wyczekiwane wakacje. W Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi tegoroczna uroczystość miała jednak szczególny charakter. Było to bowiem nie tylko zakończenie roku szkolnego, ale również pożegnanie wieloletniego dyrektora i nauczyciela Jerzego Kornasia, który po 48 latach pracy związanej z placówką przechodzi na emeryturę.
Podczas uroczystości Jerzy Kornaś podsumował mijający rok szkolny, dziękując uczniom, nauczycielom i rodzicom za współpracę oraz zaangażowanie. Życzył wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji, a także w kilku słowach podsumował swoją wieloletnią pracę w szkole. Następnie przedstawiciele uczniów podziękowali dyrektorowi za lata pracy, zaangażowanie oraz wkład w rozwój szkoły, kierując pod jego adresem wiele ciepłych słów.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród dla uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i wzorową frekwencję. Najwyższe wyniki w historii szkoły osiągnęli uczniowie klasy I TIŻ - Oliwier Rogowski oraz Damian Rzepka, którzy ukończyli rok szkolny ze średnią ocen 6,0. Obaj zostali również wyróżnieni za stuprocentową frekwencję.
Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali także:
Katarzyna Szrajber (I TL) - średnia 4,79,
Wiktor Liberacki (I BMK) - średnia 4,80,
Paweł Wutrych (I BM) - średnia 5,00,
Marta Pasińska (II BKW) - średnia 5,23,
Bartosz Kurs (II TLŻ) - średnia 4,89,
Lena Knitter (III TMŻ) - średnia 4,80,
Krzysztof Ducki (IV TI) - średnia 5,38,
Laura Badtke (IV TŻL) - średnia 5,37,
Mateusz Brygman (IV TŻL) - średnia 5,31.
Za stuprocentową frekwencję wyróżnieni zostali:
Oliwier Rogowski (I TIŻ),
Damian Rzepka (I TIŻ),
Jakub Kolasiński (I TL),
Maciej Łoński (I TL),
Lena Knitter (III TMŻ),
Ireneusz Szreder (II BM).
Podczas uroczystości przedstawiciele rady rodziców podziękowali Jerzemu Kornasiowi za wieloletnią współpracę, zaangażowanie i wkład w rozwój szkoły, wręczając mu pamiątkowy upominek. Głos zabrali również starosta tucholski Andrzej Urbański oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Waldemar Kierzkowski. W swoich wystąpieniach podkreślili znaczenie blisko półwiecznej pracy Jerzego Kornasia dla rozwoju Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi oraz lokalnej oświaty. Piątkowa uroczystość była więc nie tylko symbolicznym zakończeniem roku szkolnego i początkiem wakacyjnego wypoczynku dla uczniów, ale także pięknym momentem zamykającym 48-letni rozdział pracy zawodowej Jerzego Kornasia, który przez niemal pół wieku współtworzył historię tucholskiej szkoły.
Pod filmami jest fotorelacja.