Reklama
Koncert z okazji zakończenia Społecznego Ogniska Muzycznego w Tucholskim Ośrodku Kultury (FOTO)
W niedzielę, 21 czerwca, w sali widowiskowej Tucholskiego Ośrodka Kultury w Tucholi odbył się uroczysty koncert z okazji zakończenia roku szkolnego Społecznego Ogniska Muzycznego.
Publiczność przywitała Natalia Mathia-Nosowicz, podkreśliła również, że koncert jest momentem, czasem podsumowań, ale przede wszystkim świętowaniem wspólnej pasji, jaką jest muzyka. Za każdym występem stoją godziny ćwiczeń, nauki i zaangażowania zarówno uczniów, jak i instruktorów. Koncert rozpoczął się od występu instruktorów Społecznego Ogniska Muzycznego. Przed publicznością zaprezentowali się Faustyna Sasin (skrzypce), Piotr Budnik (gitara) oraz Natalia Mathia-Nosowicz (wokal), wykonując utwór „Shallow”. Był to symboliczny początek koncertu. W dalszej części koncertu na scenie występowali uczniowie klas fortepianu, skrzypiec, gitary i śpiewu. Publiczność mogła usłyszeć zarówno utwory solowe, jak i zespołowe. Młodzi artyści zaprezentowali szeroki repertuar, od muzyki klasycznej po utwory rozrywkowe, pokazując swoje umiejętności oraz postępy osiągnięte podczas mijającego roku szkolnego. Nie zabrakło również występów zespołów. Na scenie zaprezentowały się grupy Vivid Street, SOM oraz TOK’n’ROCK, które spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności. Koncert zakończył się ponownym występem instruktorów, którzy wykonali utwór „Lost on You”. Na zakończenie koncertu uczniom wręczono dyplomy podsumowujące ich całoroczną pracę. DyrektorTucholskiego Ośrodka Kultury Piotr Mówiński podziękował uczniom za ich zaangażowanie, a instruktorom wręczył upominki, doceniając ich wkład w rozwój muzycznych talentów młodych artystów.