Reklama
Akcja służb w Piastoszynie. Jedno z czterech miejsc produkcji narkotyków zlikwidowane w powiecie tucholskim (FOTO, WIDEO)
Policjanci z Bydgoszczy, przy wsparciu innych jednostek oraz kontrterrorystów z Gdańska i Bydgoszczy, przeprowadzili skoordynowaną akcję wymierzoną w osoby zajmujące się produkcją narkotyków syntetycznych. W jej wyniku zlikwidowano cztery miejsca produkcji nielegalnych substancji na terenie powiatów bydgoskiego, nakielskiego oraz tucholskiego.
Najważniejszym lokalnym wątkiem jest ujawnienie miejsca w Piastoszynie w gminie Kęsowo, gdzie funkcjonariusze prowadzili działania 6 maja. To właśnie tam zabezpieczono elementy wykorzystywane do produkcji narkotyków syntetycznych. W pozostałych lokalizacjach na terenie powiatów bydgoskiego i nakielskiego również ujawniono miejsca służące do wytwarzania nielegalnych substancji. W trakcie akcji funkcjonariusze działali jednocześnie w kilku punktach, co pozwoliło na rozbicie całej struktury.
Łącznie zabezpieczono m.in. ponad 9 kilogramów substancji z grupy katynonów (3-CMC i 4-CMC), ponad 2200 tabletek MDMA, a także marihuanę i kokainę. Według wstępnych ustaleń z przejętych komponentów mogło powstać kilkadziesiąt kilogramów narkotyków. Do sprawy zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 28 do 58 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące produkcji i obrotu środkami odurzającymi oraz substancjami psychotropowymi. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Najstarszy z zatrzymanych był dodatkowo poszukiwany w związku z wcześniejszymi wyrokami, w tym karą 4 lat pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy, która wyjaśnia szczegółowe okoliczności działalności grupy oraz skalę prowadzonego procederu.
Fot. red., KMP w Bydgoszczy







Wideo: KMP w Bydgoszczy