Reklama
Dwóch kierowców straciło prawa jazdy i otrzymało mandaty na łączną kwotę 3500 zł
Brawura na drogach powiatu tucholskiego ponownie zakończyła się poważnymi konsekwencjami. Policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. Oboje zostali ukarani mandatami i stracili uprawnienia do kierowania pojazdami.
W miniony weekend funkcjonariusze tucholskiej drogówki prowadzili kontrole prędkości na terenie powiatu. Efektem działań były dwa przypadki rażącego naruszenia przepisów, które zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w sobotę, 20 czerwca, w miejscowości Żalno przy ulicy Tucholskiej. Policjanci zatrzymali do kontroli 20-letnią mieszkankę gminy Cekcyn, która w obszarze zabudowanym poruszała się z prędkością 106 km/h. Za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem w wysokości 1500 zł, a także otrzymała 13 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy.
Kolejnego dnia na trasie Tuchola-Świecie, w rejonie Płazowa, policjanci zatrzymali kierowcę Forda, który jechał z prędkością 155 km/h przy obowiązującym ograniczeniu do 90 km/h. 40-letni mieszkaniec gminy Lubiewo został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz 14 punktami karnymi, a jego uprawnienia do kierowania również zostały odebrane.
Oficer prasowy asp. Łukasz Tomaszewski:
Przypominamy, że każdy kierowca jest zobowiązany stosować się do znaków określających dopuszczalną prędkość. W przypadku ich braku należy przestrzegać przepisów z kodeksu drogowego. W tym akcie prawnym określone zostały wszystkie dopuszczalne prędkości obowiązujące na danym rodzaju drogi.
W zgodnie z obowiązującymi przepisami każde przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym lub na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej poza obszarem zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy przez funkcjonariusza.
Fot. KPP w Tucholi